İL GENEL MECLİS BAŞKANI
KENAN DURSUN
Özgeçmişi:
1964 Bartın doğumlu olan Kenan DURSUN, ilk, Orta ve lise öğrenimini Bartında tamamladıktan sonra 1982 ile 2005 yılları arasında Bartın Küçük Sanayi Sitesinde oto elektrik atölyesi işletmeciliği yaptı.
2001 yılında kurulan AK Partinin Bartın kurucularından olan Dursun, AK Parti il yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü.2005-2009 yıllarında inşaat sektöründe faaliyet gösterdikten sonra 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Bartın merkez ilçe İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi. 5 Yıllık dönemde ihtisas komisyonu başkanlığı ve üyelik görevlerini yürüten Dursun, Valilik insan hakları kurulunda da 5 yıl boyunca üyelik yaptı.
İl Özel İdaresinde 3 yıl İl Encümen üyeliği görevini de yürüten Kenan Dursun aynı zamanda Merkez Köylerine Hizmet Götürme Birliğinde, 5 yıl kesintisiz birlik encümen görevini yürüttü.
Evli ve 2 çocuk babası olan Kenan DURSUN 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Bartın Merkez ilçe, İl Genel Meclis üyeliğine seçilmiş olup, İl Genel Meclis Başkanlığı görevini yürütmektedir.
5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’na göre Meclis Başkanlık Divanı 
MADDE – 11 : İl genel meclisi, seçim sonuçlarının ilânını izleyen beşinci gün kendiliğinden toplanır. Bu toplantıda meclise en yaşlı üye başkanlık eder. Meclis, bu toplantıda, üyeleri arasından ve gizli oyla meclis başkanını, meclis birinci ve ikinci başkan vekillerini, ikisi yedek olmak üzere dört kâtip üyeyi ilk iki yıl için görev yapmak üzere seçer. İlk iki yıldan sonra seçilecek başkanlık divanı, yapılacak ilk mahallî idareler seçimlerine kadar görev yapar.
 
İL GENEL MECLİS ÜYELERİ