Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Basın Haberleri ve Cevabi Yazıları » Gençlik ve Kültür Merkezi Yapım İhalesi Gazete Haberi

Gençlik ve Kültür Merkezi Yapım İhalesi Gazete Haberi

BARTIN 74 HABER GAZETESİNİN 24.09.2012 TARİH VE  880 SAYILI NEŞRİYATINDA YAPILAN HABER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

24.09.2012 tarihinde İlimiz yerel basınında ”BU İŞİN İÇİNDE BİR İŞ VAR” başlığı altında haber yer almış ve bu haberde “Bartın Merkez Gençlik ve Kültür Merkezi Yapım işinde ilk sıradaki Firmanın İş bitirmesi yanlış İş Deneyim Belgesi olduğu halde işin onayı verildiği” iddia edilmektedir.

Bartın Merkez Gençlik ve Kültür Merkezi Yapım İşinde ekonomik açıdan en avantajlı teklif sahibi 1. firmanın ihale komisyonumuza sunduğu İş Deneyim Belgesi, ihale tarihinde ihale komisyonu tarafından incelenmiş olup, gazete haberinde yer aldığı gibi Lojman Satın Alma İş Deneyim Belgesi olmadığı, T.C. Adalet Bakanlığı Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca 14.04.2010 tarih ve 2010/1044 B. sayıyla düzenlenen “Bartın Adliyesi Lojmanları İnşaatı” İşine ait ve uygulanan yapı tekniği olarak betonarme olan iş deneyim belgesidir. Bu belgenin İl Müdürlüğümüz yazısına istinaden Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca tanzim olduğu doğrulanmıştır.

Söz konusu haberde isnat olunan diğer husus ise; her iş deneyim belgesine sahip firmaların ihaleye girebileceği konusudur. Her ihalede belirtilen ihaleye katılmaya ilişkin hususlar ilgili ihalenin ilan metninde ve idari şartnamede belirtilmektedir. Habere söz konu olan ihalede ise, iş deneyim belgesinin değerlendirmesinde idari şartnamenin 7.6 maddesinde benzer iş olarak BIII Grubu işler olarak belirtilmiştir. Bu durumda sadece bu grup iş deneyim belgesine sahip firmalar ihaleye katılmıştır.

Yapım İşleri Uygulama İhale Yönetmeliğinde belirtilen yasal süreler içersinde ihaleye itirazda bulunulmamış “Bartın Merkez Gençlik ve Kültür Merkezi Yapım İşi” usulüne uygun olarak gerçekleştirilerek, ekonomik açıdan en avantajlı teklif sahibi 1. firma sözleşmeye davet edilmiştir.

Kamuoyuna bilgisine duyurulur.

 

Ertan ORHAN

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü V.

 

 


Sayfayı Yazdır Sayfayı Yazdır - Güncellenme Zamanı: 27.09.2012 22:22 - 3.472 kez görüntülendi

© 2012 T.C. Bartın Valiliği